PORADY

22/12/2010 | kategoria: żłobki
Socjoterapia dla najmłodszych Oprócz dzieci, które potrafią z dużą łatwością nawiązywać prospołeczne relacje z ludźmi, spotykamy również takie, które boją się nowych sytuacji, doświadczeń, a nawet osób. Dzieci te często nie umieją racjonalnie wybierać tego, co dla nich dobre, a odrzucać tego, co złe. Kierują się emocjami, ale nie potrafią ich nazywać i wyrażać. W konsekwencji pełne obaw i z ogromnymi blokadami emocjonalnymi wkraczają w dorosłe, trudne dla nich, życie. Specjalnie dla dzieci i młodych ludzi, którzy właśnie borykają się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi, adresowana jest forma pomocy, zwana socjoterapią. Spróbujmy uważniej przyjrzeć się, na czym polega owa metoda.
Czytaj więcej
22/12/2010 | kategoria: żłobki
Relaksacja, czyli "zabawa w silnego i słabego" Czy dziecko może żyć bez stresu? Na tak postawione pytanie, odpowiedź brzmi: Nie, stresu z życia dziecka wyeliminować się nie da. Dziecko, zarówno w szkole, w domu, jak i w środowisku rówieśniczym, narażone jest na sytuacje, które dostarczają mu wielu napięć. Wszystko to stwarza potrzebę uczenia go metod zmniejszających napięcie psychiczne, odprężających, wyciszających, poprawiających samopoczucie i równowagę emocjonalną, uspakajających wegetatywnie. Jednym ze sposobów uzyskania takich efektów, jest stosowanie prostej i przyjemnej „Zabawy w silnego i słabego”, stworzonej przez Jacobsona.
Czytaj więcej
22/12/2010 | kategoria: żłobki
Ćwiczenia grafomotoryczne - skuteczna walka z trudnościami w pisaniu Niewłaściwa technika wykonywania czynności graficznych jest przyczyną niskiego poziomu graficznego pisma (dysgrafia) i rysunku. Dziecko nie nadąża za innymi, szybko się męczy i zniechęca. Z czasem rodzi się w nim uraz do wszelkich zajęć graficznych takich jak rysowanie, malowanie, pisanie. Zapobieganiu tym trudnościom i ich pokonaniu, służą proste i przyjemne dla dziecka - ćwiczenia grafomotoryczne.
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: żłobki
"Kochany urwis", czyli dziecko nadpobudliwe Wśród dzieci sprawiających kłopoty wychowawcze, znajduje się specyficzna grupa wyróżniająca się nadmierną ruchliwością, żywiołowością, impulsywnością, zmiennymi nastrojami – są to dzieci nadpobudliwe psychoruchowo (ADHD). Spróbujmy lepiej zrozumieć, czym jest nadpobudliwość psychoruchowa? Jak ją rozpoznać u dziecka? I co ważne, jak postępować z dzieckiem, by skutecznie mu pomóc, a nie zaszkodzić?
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: żłobki
Czy to już dysleksja? Jeszcze przed trzydziestu laty prawie nikt o dysleksji nie słyszał. Dziś zdarza się, że specjalistyczne opinie psychologiczne dostarcza do szkoły nawet, co piąty uczeń. Wydawać by się mogło, że zjawisko to zaczyna obejmować coraz większą liczbę dzieci. A może to wynik wzrostu świadomości nauczycieli i pedagogów w diagnozowaniu problemu. Bo kluczem do niwelowania dysleksji jest właśnie jej wczesne wykrycie. Tylko jak rozpoznać, że dziecko ma dysleksję?
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: żłobki
Już się nie boję! O mocy bajki terapeutycznej Świat rozwijającego się dziecka to zmieniający się układ zdarzeń, na które musi ono reagować. Nieraz są to sytuacje niosące bolesne doświadczenia, których wspomnienie budzi niepokój. Ale zdarza się, że dziecko panicznie boi się porzucenia, ciemności, wyimaginowanego potwora czy kompromitacji. Lęki, jakie wówczas przeżywa, są dla niego koszmarem i mogą pozostawić trwały uraz. Szczególnie silnie doznawany lęk jest niebezpieczny dla rozwoju dziecka, gdyż niweczy próby skupienia się na czymś innym, a przez to obniża sprawność intelektualną. Metodą, która skutecznie niweluje poziom lęku jest bajka terapeutyczna. Bo tak jak dziecko przejmuje pewne cechy i zachowania od rodziców, kolegów i nauczycieli, tak samo może je przejmować od fikcyjnych bohaterów bajek.
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: żłobki
Terapeutyczna moc bazgrołów Niektóre dzieci w chwilach zdenerwowania bazgrzą na papierze, inne słuchają muzyki lub czytają bajki. Te proste aktywności są dla nich sposobem wyciszenia, redukcji stresu, wywołania radości, pozwalają przekroczyć trudności emocjonalne. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że odpowiednie ukierunkowanie naturalnej potrzeby twórczości dziecka, posiada właściwości terapeutyczne.
Czytaj więcej
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
Fraza:
Dla dorosłych:
Rozmowa tygodnia

Patricia Kazadi - piosenkarka, aktorka i prezenterka - odpowiada na Wasze pytania! Sprawdź, co lubi, co ją inspiruje i... jaka jest najgłupsza plotka, którą usłyszała na własny temat!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Kursy szkolenia Nowinki, Opiekunki Wola Zaradzyńska, Kursy szkolenia Brodziszewo, Kursy szkolenia Kozietuły, Kursy szkolenia Ochraniew, Kursy szkolenia zachodniopomorskie, Kursy szkolenia Leopoldów, Kursy szkolenia łódzkie, Kursy szkolenia Andryjanki, Opiekunki Pradła, Kursy szkolenia Łapalice, Kursy szkolenia Kobielice, Kursy szkolenia Jelcz-Laskowice, Kursy szkolenia Stara Błotnica, Kursy szkolenia Kobierzyce, Kursy szkolenia Dokudów Pierwszy, Opiekunki Sokół, Kursy szkolenia Samborzec, Kursy szkolenia Bieszków Dolny, Kursy szkolenia Szczecyn, Kursy szkolenia Warmiak, Opiekunki Huta Stara, Kursy szkolenia Błotnica Strzelecka, Kursy szkolenia podkarpackie, Kursy szkolenia małopolskie, Opiekunki Jastrzębia, Kursy szkolenia podlaskie, Kursy szkolenia Brzóza Stadnicka, Kursy szkolenia Sośniczany, Kursy szkolenia Lubzina
test

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor.