PORADY

22/12/2010 | kategoria: szkoły podstawowe
Socjoterapia dla najmłodszych Oprócz dzieci, które potrafią z dużą łatwością nawiązywać prospołeczne relacje z ludźmi, spotykamy również takie, które boją się nowych sytuacji, doświadczeń, a nawet osób. Dzieci te często nie umieją racjonalnie wybierać tego, co dla nich dobre, a odrzucać tego, co złe. Kierują się emocjami, ale nie potrafią ich nazywać i wyrażać. W konsekwencji pełne obaw i z ogromnymi blokadami emocjonalnymi wkraczają w dorosłe, trudne dla nich, życie. Specjalnie dla dzieci i młodych ludzi, którzy właśnie borykają się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi, adresowana jest forma pomocy, zwana socjoterapią. Spróbujmy uważniej przyjrzeć się, na czym polega owa metoda.
Czytaj więcej
22/12/2010 | kategoria: szkoły podstawowe
Wigilia - wyzwanie dla wychowawcy Przed nami klasowe wigilie - trudny egzamin dla wychowawców. Zwłaszcza dla tych, którzy mają w klasie dzieci różnych wyznań. Mogą one obchodzić Święta Bożego Narodzenia w innym terminie (prawosławni) lub nie obchodzić w ogóle. Jak zintegrować klasę w takim dniu? Jak spowodować, by dzieci nie czuły się lepsze lub gorsze?
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: szkoły podstawowe
Czy to już dysleksja? Jeszcze przed trzydziestu laty prawie nikt o dysleksji nie słyszał. Dziś zdarza się, że specjalistyczne opinie psychologiczne dostarcza do szkoły nawet, co piąty uczeń. Wydawać by się mogło, że zjawisko to zaczyna obejmować coraz większą liczbę dzieci. A może to wynik wzrostu świadomości nauczycieli i pedagogów w diagnozowaniu problemu. Bo kluczem do niwelowania dysleksji jest właśnie jej wczesne wykrycie. Tylko jak rozpoznać, że dziecko ma dysleksję?
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: szkoły podstawowe
Już się nie boję! O mocy bajki terapeutycznej Świat rozwijającego się dziecka to zmieniający się układ zdarzeń, na które musi ono reagować. Nieraz są to sytuacje niosące bolesne doświadczenia, których wspomnienie budzi niepokój. Ale zdarza się, że dziecko panicznie boi się porzucenia, ciemności, wyimaginowanego potwora czy kompromitacji. Lęki, jakie wówczas przeżywa, są dla niego koszmarem i mogą pozostawić trwały uraz. Szczególnie silnie doznawany lęk jest niebezpieczny dla rozwoju dziecka, gdyż niweczy próby skupienia się na czymś innym, a przez to obniża sprawność intelektualną. Metodą, która skutecznie niweluje poziom lęku jest bajka terapeutyczna. Bo tak jak dziecko przejmuje pewne cechy i zachowania od rodziców, kolegów i nauczycieli, tak samo może je przejmować od fikcyjnych bohaterów bajek.
Czytaj więcej
15/12/2010 | kategoria: szkoły podstawowe
Terapeutyczna moc bazgrołów Niektóre dzieci w chwilach zdenerwowania bazgrzą na papierze, inne słuchają muzyki lub czytają bajki. Te proste aktywności są dla nich sposobem wyciszenia, redukcji stresu, wywołania radości, pozwalają przekroczyć trudności emocjonalne. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że odpowiednie ukierunkowanie naturalnej potrzeby twórczości dziecka, posiada właściwości terapeutyczne.
Czytaj więcej
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
Fraza:
Dla dorosłych:
Rozmowa tygodnia

Patricia Kazadi - piosenkarka, aktorka i prezenterka - odpowiada na Wasze pytania! Sprawdź, co lubi, co ją inspiruje i... jaka jest najgłupsza plotka, którą usłyszała na własny temat!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Kursy szkolenia Piaszczyna, Kursy szkolenia Zagorzyce, Kursy szkolenia Węchadłów, Kursy szkolenia Wola Morawicka, Kursy szkolenia Psary, Kursy szkolenia lubuskie, Kursy szkolenia Markuszów, Kursy szkolenia Zborowskie, Kursy szkolenia Grabowiec, Kursy szkolenia Studniska Dolne, Kursy szkolenia Perły, Kursy szkolenia Kipszna, Opiekunki Grabiny, Kursy szkolenia Dzierżysław, Kursy szkolenia Gierałcice, Kursy szkolenia Wola Rzędzińska, Kursy szkolenia Męcina, Opiekunki Brąszewice, Kursy szkolenia świętokrzyskie, Kursy szkolenia Łętownia, Opiekunki Piekary Śl, Kursy szkolenia dolnośląskie, Kursy szkolenia mazowieckie, Kursy szkolenia Bierdzany, Kursy szkolenia Drawno, Opiekunki Kikół, Kursy szkolenia śląskie, Kursy szkolenia Niebylec, Opiekunki Karłowice Wielkie, Kursy szkolenia Charzyno
test

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor.